رویه ارسال

تاریخ ارسال سفارش:
سفارشات ثبت شده هر روز، صبح روز کاری بعد به اداره پست تحویل داده می شود. کلیه مرسولات با پست پیشتاز ارسال شده است.

  • سفارش های تهران و حومه ظرف مدت 24 الی 72 ساعت بسته به آدرس به دست گیرنده می رسد.
  • زمان تحویل سفارشات شهرستان ها بسته به موقعیت جغرافیایی هر شهر، بین 1 تا 5 روز کاری متغیر است.

در صورتی که منتظر دریافت سفارش خود از طریق سرویس پست هستید، می‌توانید مرسوله را از طریق سایت شرکت پست به آدرس زیر پیگیری کنید:
http:// tracking.post.ir

دریافت حضوری سفارشات:
جهت رفاه حال شما مشتریان عزیز برای دریافت سفارش در همان روز، در صورتی که سفارش قبل از ساعت 16 ثبت شده باشد، در هنگام ثبت سفارش در وب سایت (ایران هیل) گزینه تحویل درداروخانه را انتخاب کنید و 4 ساعت پس از ثبت سفارش می‌توانید به صورت حضوری به داروخانه‌ی فیزیکی ما ( داروخانه دکتر موسوی) مراجعه و مرسوله‌ی خود را دریافت نمایید. در صورتی که سفارش شما بعد از ساعت 16 ثبت شود، امکان دریافت سفارش روز بعد از ساعت 10 صبح فراهم است.

سفارشات در روزهای تعطیل، پنج‌شنبه و جمعه:
سفارشات ثبت شده در ایام ذکر شده، اولین روز کاری نسبت به اولویت سفارش بدست خریدار خواهد رسید.
در شرایط ویژه مانند جشنواره ها یا روزهای پر ازدحام، ممکن است زمان تحویل مطابق با رویه بالا صورت نگیرد.

هزینه ارسال مرسولات تهران :
سفارشات بالای 500 هزار تومان به صورت رایگان ارسال می شود و ارسال سفارشات زیر 500 هزار تومان با دریافت هزینه 25,000 تومان انجام می شود.
کد های رهگیری سفارشات پس از تحویل کالا به پست به صورت پیامک برای شما ارسال می شود.
*در صورتیکه بسته سفارش دارای سایز یا وزن نامتعارف بوده، هزینه ارسال و ارسال مجدد کالا برای شهرستان طبق هزینه پستی محاسبه خواهد شد.
تبصره :
(وزن نامتعارف: بیشتر از سه کیلوگرم ، سایز نامتعارف : بیش از ۳۰*۳۰*۲۰ سانتیمتر)
برای سفارش هایی که شامل وزن و سایز نامتعارف هستند مانند انواع شیر خشک، پوشک کودک و یا مکمل ورزشی طبق تبصره فوق محاسبه میگردد.

مشتریانی که تمایل دارند سفارششان همان روز در تهران تحویل بگیرند زمان ثبت سفارش گزینه تحویل در داروخانه را انتخاب کرده و پس از پرداخت به صورت اینترنتی با تماس به شماره 4483545-0921 اعلام کنند که سفارش با پیک ارسال شود موارد فورس یا ارسال فوری (به غیر از تعطیلات رسمی، جمعه‌ها و همچنین ساعت ۱۷:۰۰ هر روز به بعد)، حداکثر ۳ ساعت کاری از زمان قطعی نمودن سفارش و با هزینه ارسال طبق تعرفه قیمت اسنپ باکس و الو پیک ارسال خواهد شد.
شرایط انتخاب این روش، پرداخت به صورت اینترنتی یا کارت به کارت باید صورت گیرد و مرسوله با الوپیک یا اسنپ باکس به هزینه مشتری ارسال می‌شود.
در صورتی که مرسوله برای بار دوم به آدرس مد نظر مشتری ارسال شود هزینه ارسال به عهده مشتری می باشد.

ارسال مجدد کالا:
مشتری پس از ارسال کالا از دریافت آن منصرف شود، در اینصورت کرایه حمل (در حال حاضر برای ارسال با پست پیشتاز 15.000 تومان یا هزینه ارسال به الوپیک یا اسنپ باکس) از کل مبلغ پرداختی کسر و مابقی مبلغ عودت می شود.
مشتری به هر علتی (عدم حضور، در دسترس نبودن تلفن همراه یا …) قادر به دریافت کالا نباشد، در اینصورت برای ارسال مجدد سفارش، لازم است مشتری هزینه ارسال مجدد پرداخت نماید. اگر در این شرایط مشتری اقدام به لغو سفارش خود نماید، کلیه هزینه های ارسال از مبلغ پرداختی مشتری کسر شده و مابقی عودت خواهد شد.

نکات در زمان تحویل کالا:

  • لازم به ذکر است در هنگام دریافت سفارش خود از مامورین ارسال روژا نیاز است حتما کارت شناسایی معتبر ارائه نمایید. کارت شناسایی حتما میبایست متعلق به صاحب حساب کاربری یا شخص تحویل گیرنده باشد، درغیر اینصورت همکاران ما امکان تحویل کالا را نخواهند داشت.
  • مامور ارسال اجازه ورود به داخل ساختمان را ندارند و موظف هستند کالا را درب اصلی منتهی به خیابان تحویل دهند.
  • لازم است هنگام تحویل سفارش، تعداد اقلام سفارش با فاکتور و سلامت فیزیکی کالا در حضور سفیر تحویل سفارش بررسی و در صورت وجود مشکل یا ایراد از تحویل گرفتن آن خودداری کنید. بدیهی است که تحویل گرفتن کالا توسط شما به منزله تایید سلامت فیزیکی آن خواهد بود. پس از کنترل موارد بالا رسید تحویل کالا را امضا کنند.

تبصره:
در صورت عدم حضور مشتری برای تحویل سفارش و تماس و در دسترس نبودن مشتری، سفارش تا ۳ روز کاری نزد ایران هیل به امانت مانده و بعد از این زمان اقلام سفارش به انبار عودت و سفارش به صورت خودکار لغو می شود و در صورت واریز وجه سفارش، مبلغ سفارش به شماره کارتی که تراکنش ثبت سفارش انجام شده است، عودت خواهد شد.

قانون کنسل کردن سفارش:
در هر حالتی که وجه سفارش پرداخت شود، در صورت کنسل نمودن سفارش قبل از ارسال کالا، وجه شما تا ۷۲ ساعت برای شما واریز خواهد شد. در این حالت وجه تنها پس ثبت تاییدیه در سامانه توسط کارشناسان به شماره کارتی پرداخت می شود که با سفارش با آن ثبت گردیده است.

شرایط تعویض یا بازگشت کالا:
مشتری گرامی! لطفا پیش از استفاده از کالای خریداری شده ، شرایط بازگشت و تعویض کالا را مطالعه نمایید.
ایران هیل به منظور آسودگی خاطر و رضایت‌مندی بیشتر مشتریان، در صورت حصول شرایط طبق قوانین و مقررات به شرح زیر اقدام به تعویض یا بازگشت کالا برای مشتری خواهد کرد. طبق دستورالعمل فروش اینترنتی اقلام غیرداروئی در داروخانه‌‌های کشور کلیه قوانین و مقررات نظارتی حاکم بر داروخانه‌های کشور در داروخانه آنلاین ایران هیل که دارای مجوز فروش اینترنتی است نیز حاکم است.
خواهشمند است، از ارسال کالا بدون هماهنگی با امور مشتریان خودداری کنید.

ضوابط و مسئولیت‌های مربوط به استفاده از محصولات
ایران هیل یک داروخانه و سایت فروش اقلام مکمل و آرایشی بهداشتی است. با توجه نیاز به زنجیره سرد و یا امکان قرار گرفتن مکمل یا اقلام آرایشی بهداشتی در هوای گرم و یا نگهداری غیر اصولی وجود دارد پس امکان عودت و یا زمان تست برای کالای دریافت‌شده وجود ندارد.
با توجه به اینکه این سایت بر اساس قوانین داروخانه ها فعالیت میکند و در داروخانه بر اساس نامه وزارت محترم بهداشت و به دستور آن ها ، مرجوع نمودن اقلام مکمل، آرایشی و بهداشتی در صورت سلامت کالا، ممنوع می‎باشد. توصیه می شود قبل از سفارش دادن محصول، از انتخاب خود از لحاظ رنگ، رایحه، کاربرد و روش مصرف با متخصصین فروشگاه اینترنتی ایران هیل، مشاوره نمایید و نسبت به خرید خود اطمینان کامل حاصل نماید، چراکه بعد از تکمیل خرید و ارسال سفارش برای مشتری، به دلیل رعایت کردن مسائل بهداشتی، محصولات آرایشی و بهداشتی، تعویض و یا مرجوع نمی شود. با توجه به مهیا بودن شرایط مشاوره، هم به صورت تلفنی و هم به صورت اینترنتی، مرجوعی برای کالاهای خریداری شده وجود نخواهد داشت.
اطلاعات این محصولات در وب‌سایت صرفاً برای اطلاع‌رسانی است و جنبه مشاوره ندارد. خریدار باید قبل از استفاده، نسبت به کسب اطلاعات حرفه‌ای و اخذ مشاوره از متخصص مربوط اقدام کند . درصورت عدم آگاهی، اطلاع و ناتوانی مشتری در استفاده از این محصولات یا ایجاد خسارت نسبت به خود یا محصول یا عدم حصول نتیجه در مصرف کالا، تمامی مسئولیت‌‌های آن بر عهده مشتری است و فروشگاه ایران هیل در این خصوص هیچگونه تعهدی نخواهد داشت.
نظراتی که کاربران در خصوص کالا در وب‌سایت درج کرده‌اند، تجربه یا اطلاعات شخصی افراد است و برای آن‌ها و ایران هیل مسئولیتی ایجاد نمی‌کند.
در صورت عدم حصول نتیجه در مصرف کالا، با توجه به مشاوره‌های موجود در سایت ایران هیل، این عدم نتیجه‌گیری بر عهده مشتری است.
ایران هیل نسبت به عوارض جسمی و بیماری‌های ناشی از استفاده از محصول خریداری شده، مسئولیت و پاسخگویی ندارد. انجام پیگیری‌های لازم باید توسط مشتری و از طریق شرکت‌های مربوط از جمله نمایندگی‌ها و تأمین‌کنندگان رسمی کالا انجام شود.
ایران هیل مسئولیتی در قبال درستی اطلاعات فراهم‌شده روی بسته‌بندی کالا ندارد و مسئولیت آن با شرکت تولیدکننده کالاست.
در زمان تحویل مشتری باید کالای خود را مشاهده و رسید دریافت را تحویل مامور توزیع دهد. این رسید به معنای سلامت بسته‌بندی کالا است و بعد از این رسید مسئولیتی بابت نقص در بسته‌بندی و سلامت ظاهری کالا وجود نخواهد داشت.
در صورتیکه در مراحل ارسال و فروش کالا اشتباهی توسط سایت ایران هیل صورت پذیرد این سایت مسئولیت ارجاع آن را بر عهده میگیرد و بدون هزینه نسبت به مرجوع کردن آن اقدام می نماید.

ابتدای صفحه