رویه بازگرداندن

در صورت اشتباه بودن کالا و یا مغایرت کالا با نوع سفارش، اصل کالای ارسالی به همراه شماره پیگیری سفارش با هماهنگی واحد مرجوعی برای مجموعه ایران هیل ارسال شود.

درخواست خود را از طریق یکی از روش‌های زیر اطلاع دهید:

  1. وارد پروفایل خود شوید و از قسمت درخواست مرجوعی ، درخواست خود را ثبت کنید.
  2. یا پیام خود را در صفحه "تماس با ما" با انتخاب موضوع خدمات پس از فروش، ارسال کنید.

بدیهی است در صورت ثبت درخواست مرجوعی به صورت آنلاین، فرایند مرجوعی سریعتر انجام خواهد شد.

توجه: جهت رسیدگی به درخواست، ذکر شماره پیگیری سفارش در هر یک از روش‌های بالا الزامی است.

قوانین مرجوعی کالا

اطلاعات هر محصول آرایشی و بهداشتی در فروشگاه اینترنتی ایران هیل، صرفاً برای اطلاع‌رسانی است و جنبه مشاوره ندارد.

در صورت عدم حصول نتیجه در مصرف کالا، با توجه به مشاوره‌های موجود در سایت ایران هیل، این عدم نتیجه‌گیری بر عهده مشتری است.

با توجه به اینکه این سایت بر اساس قوانین داروخانه ها فعالیت میکند و در داروخانه بر اساس نامه وزارت محترم بهداشت و به دستور آن ها ، مرجوع نمودن کالاهای بهداشتی در صورت سلامت کالا، ممنوع می‎باشد. توصیه می شود قبل از سفارش دادن محصول، از انتخاب خود از لحاظ رنگ، رایحه، کاربرد و روش مصرف با متخصصین فروشگاه اینترنتی ایران هیل، مشاوره نمایید و نسبت به خرید خود اطمینان کامل حاصل نماید، چراکه بعد از تکمیل خرید و ارسال سفارش برای مشتری، به دلیل رعایت کردن مسائل بهداشتی، محصولات آرایشی و بهداشتی، تعویض و یا مرجوع نمی شود. با توجه به مهیا بودن شرایط مشاوره، هم به صورت تلفنی و هم به صورت اینترنتی، مرجوعی برای کالاهای خریداری شده وجود نخواهد داشت.

در زمان تحویل مشتری باید کالای خود را مشاهده و رسید دریافت را تحویل مامور توزیع دهد. این رسید به معنای سلامت بسته‌بندی کالا است و بعد از این رسید مسئولیتی بابت نقص در بسته‌بندی و سلامت ظاهری کالا وجود نخواهد داشت.

در صورتیکه در مراحل ارسال و فروش کالا اشتباهی توسط سایت ایران هیل صورت پذیرد این سایت مسئولیت ارجاع آن را بر عهده میگیرد و بدون هزینه نسبت به مرجوع کردن آن اقدام می نماید.

کالا را چگونه ارسال کنید؟

لطفاً قبل از هر اقدامی با کارشناسان پشتیبانی خدمات پس از فروش تماس بگیرید.

از ارسال کالا بدون هماهنگی با خدمات پس از فروش ایران هیل جداً، خودداری کنید.

در صورت انصراف از خرید، یا تایید نشدن ایراد یا مغایرت توسط کارشناسان ایران هیل، هزینه ارسال و دریافت مجدد کالا، به عهده مشتری خواهد بود.

ابتدای صفحه